"Obcy: Przymierze" - 2017 rok - reż. Ridley Scott


,,Obcy: Przymierze – amerykański film horror science fiction w reżyserii Ridleya Scotta z 2017 roku. Jest to sequel filmu Prometeusz z 2012 roku i szósty film wchodzący do serii Obcy.'' [Wikipedia]Data premiery11 maja 2017 (Brazylia)


Recenzja autorstwa Pana: 
Piotr Skowroński

'OBCY: Przymierze - Scott w efekciarski sposób powielił schematy dobrze znane z poprzednich odsłon. Miałem wrażenie, że oglądam remake pierwszej części. Przymierze jest pozbawione klimatu i ducha oraz grozy poprzednika. Już Jean-Pierre Jeunet w Obcy: Przebudzenie wykazał się większą inwencją. Najmocniejszym punktem obrazu jest aktor Fassenbender, w każdej sekundzie kradnie każdą scenę. Należą się duże brawa dla pana Dariusza Wolskiego za świetne zdjęcia. 
Na koniec kilka słów o naszym tytułowym bohaterze Obcym. Scott w tej produkcji wyrządził mu krzywdę obdzierając go z całej tajemniczości jego genezy, ale nawet mimo tego ciosu ten drapieżnik nadal pozostaje groźny i niebezpieczny z dużym potencjałem na kolejne części, ale proszę już nie od Scotta. Na koniec ocena 7/10'

PIOTR  SKOWROŃSKI

OCENY STARTOWO-FILMOWCÓW - podsuma ocen: 7


8 gwiazdki


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

,,Błękitny Grom'' ("Blue Thunder") - 1983' - John Badham

Panorama kina światowego (17) - "Święta czwórca"